POLYFIN AG Almanya merkezli bir şirket olup, faaliyet konusu ECB Geomembran ve FPO Geomembran üretimidir. Firmanın kuruluş amacı, Almanya’nın bu konudaki en önemli üreticileri olan ODENWALD GmbH ve Binne & Sohn GmbH firmalarının geomembran üretimini -hammadde üreticisi firmanın da tam desteğiyle- tek firma çatısı altında toplama kararıdır.

Almanya Meckesheim’daki yeni POLYFIN AG tesislerinde her aşaması tamamen bilgisayar kontrollü ve el değmeden üretilen ECB ve FPO su yalıtım geomembranları, oradan tüm Avrupa’ya, Kuzey Afrika’ya, Körfez Ülkeleri’ne, Türki Cumhuriyetlere, Asya ve Uzak Doğu’ya kısaca dünyanın dört bir yanına sevk edilmektedir

Baumit: Schmid Industrie Holding ve Avusturyalı bir diğer yapı sektörü firması olan Wietersdorfer Group, 1988 yılında Baumit markasını kurmuştur. Baumit, kısa sürede yapı malzemeleri alanında sağladığı başarı ile Avusturya sınırlarını aşarak Avrupa’da adından söz ettirmeyi başarmıştır. Bugün adı, inovasyona verdiği önem, güven ve kalite değerleri ile anılmakta ve 30 ülkede 40’ın üzerinde tesisi bulunmaktadır.

Özellikle dış cephe ısı yalıtım sistemleri alanında uzman bir marka olan Baumit, bu alandaki ürünleri ile daha dayanıklı cepheler yaratmakta; enerji ihtiyacını azaltmakta ve yeşil binalar yaratılmasına katkı sağlamaktadır. Ayrıca yeni binalarda, Baumit Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemleri ile yalıtım yapıldığında daha ince duvar elemanları kullanılabilmekte, böylece yapılarda ilave hacimler yaratılabilmektedir. Bu da mekana alan kazanımı getirmektedir. Yaz ve kış aylarında sağlanan %50’ye varan oranlarda düşük enerji ihtiyacı ve düşük karbondioksit emisyonu ile doğaya saygılı bir yaklaşım izlenmektedir.

BİZE ULAŞIN